Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Superb III 1,5TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Superb III 1,5TSI

    Na forum Superba niewiele znalazłem na ten temat - 1,5TSi 150KM. Jak ten silnik sprawuje się w Superbie. Dynamika, wyprzedzanie np TIR na drodze wojewódzkiej. Jeżdżę spokojnie, głównie poza miastem. Octavia robi się za mała (dzieci rosną) i czas ja wymienić. U dilerów zostały 1,5TSI albo diesle, albo 2,0TSI w cenie z kosmosu (tu wchodzimy cenowo w zasięg Volvo V60 T4). O 2,0TSI 190KM raczej już nie wspominają - bo nie wiadomo czy i kiedy będą produkowane.
    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

  • #2
    Zamieszczone przez kylo76 Zobacz wpis
    2,0TSI w cenie z kosmosu (tu wchodzimy cenowo w zasięg Volvo V60 T4)
    Tylko takiej wersji juz nie ma. Teraz sa tylko T5 FWD 250KM, albo T6 AWD 310KM.

    Bezpieczne Volvo, aktywny tempomat do zaledwie 130km km/h 7320zl ???, po co to komu, jak w zasadzie po autostradzie tym jezdzic nie mozna.

    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Mój błąd T4 już nie ma, jest T5 i T6. Ale nie pytałem "V60 T5 czy Superb 1,5 TSI", tylko o to jak sobie radzi Superb z 1,5TSI 150KM - to raz.
      A dwa, abstrahując od pytania głównego, Aktywny (adaptacyjny) tempomat w Volvo jest do 200km/h, do 130km/h jest Pilot Assist. Ale to nie jest forum Volvo.
      Ostatnio edytowany przez kylo76; 29851.
      O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

      Komentarz


      • #4
        No to odpowiadajac na Twoje pytanie idz do salonu pojedzic takim, bo tylko dupohamownia jest w stanie stwierdzic czy jest OK. Tu dla wielu 1.4TSI to demon predkosci i NIC wiecej nie potrzebuja, a inni przy 300KM stwierdzaja, ze jakos to jedzie.


        Masz 1.4TSI to 10KM mocniejsze auto w ciezszym nadwoziu chyba wiadomo jak jezdzi. Tu na forum jest ledwo kilka sztuk O3 z motorem 1.5TSI.

        Wiec porownanie auta ktore ma 150 a 190KM to jednak spora roznica, a 190 a 250KM jeszcze wieksza.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          kylo76 a nie lepiej zmienić foteliki dla dzieci niż auto?
          Mój czarnuch
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

          Komentarz


          • #6
            No nie, nie lepiej. Gdzie ja znajdę fotelik na drągala 180cm wzrostu, który dalej rośnie. W foteliku dziurę w dachu głową wybije.
            Maicroft i tu jest problem, bo jedyne demo jakie w naszej wsi mają to 2,0 TDI 190KM w wersji L&K. Amen. Tak było i jest i chyba będzie. Zawsze tylko mocny diesel i raz Superb 2,0TSI 272KM, ale już sprzedana. No i teraz mam prawie pewność, że 1,5TSI w Superbie to szału nie będzie, ale da radę - tylko nie tego szukam. Dzięki
            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

            Komentarz


            • #7
              Zostały na rynku tylko 1,5TSI i 2.0TSI w wersji 272 KM. Nie ma nic pomiędzy, moim zdaniem powinien pokazać się 2,0TSI 190KM który dla mnie byłby w sam raz, szukam benzyny, ale nie tak drogiej jak wersja 272, a mocniejszą jak 150KM.
              Marek

              Komentarz


              • #8
                kto ma 180 cm wzrostu i potrzebuje fotelika.....?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                  kto ma 180 cm wzrostu i potrzebuje fotelika.....?
                  Drągal ?
                  Zamieszczone przez kylo76 Zobacz wpis
                  Gdzie ja znajdę fotelik na drągala 180cm wzrostu, który dalej rośnie.
                  Mój czarnuch
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                  Komentarz


                  • #10
                    to ile on ma lat?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                      to ile on ma lat?
                      15 lat (w czerwcu). Co do Superbów to jeszcze można poszukać SportLine 2,0TSI 220KM - teoretycznie jest jeden w Żaglu w Lublinie. Ale cena jest ..... Faktycznie 2,0 TSI 190KM byłby akurat, ale na razie go nie ma i nie wiadomo czy i kiedy będzie - tak mi powiedział pan w salonie. A premiera Superba po lifcie już była? No i ewentualnie Superb hybryda - podobno ma być 1,5TSI i elektryk, łącznie ponad 200KM.
                      O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                      Komentarz


                      • #12
                        Te hybrydy i inne cuda to sadze, ze nie wczesniej niz za rok, jesli dalej nie ma Golfa hybrydy, bo skonczono produkcje wersji 1.4TSI, nie mowiac juz o cenie takiej hybrydy ktora moge obstawic na 150-170tys Ladnie to bylo widac na Golfie. A taki e-Superb gdyby sie pojawil przebije 200tys na starcie
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzisiaj byłem w ASO. Jeden ze sprzedawców mówi, że Superbów 1,5TSI sprzedał 2 w ciągu 6 lat. Według niego 1,5TSI w Superbie już nie można zamawiać (chociaż jest w konfiguratorze). Co więcej 1,5TSI w Octavii też jest niedostępny. Pytam Dlaczego? - Restrykcja. Podobno ma wejść nowa Octavia - czyli IV? Generalnie każdy salon inna teoria. Ta jest z Lublina. Tak na dobra sprawę to obecnie jedyny sensowny silnik to 2,0TDI 190KM, pod warunkiem, że się nie włóczy cały czas w mieście.
                          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez kylo76 Zobacz wpis
                            że Superbów 1,5TSI sprzedał 2 w ciągu 6 lat.

                            Ja pierdykam, jakie ziolo on pali ?? Jemu sie chyba wszystko z 1.4 i 1.8 TSI pokrecilo.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              To w kwestii, że sprzedał 2 Superby 1,5TSI przez 6 lat czy że nie można zamówić 1,5TSI w Superbie? W pierwsze jestem w stanie uwierzyć.
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #16
                                1.5TSI od ilu jest w ofercie ?? Od roku?? Wiec powiedzialby ze za ten okres roku sprzedal zaledwie dwie, bo to taka nowosc, ktora ciezko zamowic
                                A tak podaje okres 6 lat, co jest terminem oderwanym od rzeczywistosci, ktory wskazuje jakoby tego auta nikt nie mial, bo co do dwie sztuki za 6 lat, a powiedziec 2 sztuki w pol roku to juz by inaczej brzmialo.

                                Skoda Superb - Samochody Osobowe - Otomoto.pl

                                Odnosze wrazenie, ze dilerzy te auta maja na placu, nie jest ich duzo, ale sa.

                                Ta konfiguracja mnie rozbawila...Nie znaleziono strony

                                L&K za prawie 160tys z w sumie dosc slabym silnikiem, slaba skrzynia?? Superb ciezszy niz Octavia, to moze ma juz jednak DQ380, a nie DQ250 i bez napedu na 4 kola. Full opcja do jazdy po miescie
                                Ostatnio edytowany przez Maicroft; 5.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  A u nas o takie coś chcą sprzedać (i nie mogą)
                                  Nie znaleziono strony
                                  I na placu mają sporo z takim silnikiem, czasem Ambition, czasem Style.
                                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dla mnie parodia jest ten marketing w postaci obecnych L&K. W poprzednich generacjach bylo tak ze w tej wersji byly w ofercie tylko i wylacznie najmocniejsze wersje silnikowe dla danego modelu. A za chwile bedziemy miec sportline 1.0
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      to tak samo jak pakiet amg w mercedesie....kiedyś amg to było amg....a dziś dychawiczny silniczek, a auto wygląda jak amg 6.3....
                                      wszystko schodzi na psy....

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        a co do dynamiki, pomijając wszelkie inne aspekty. brat ma SIII 1.4 tsi 7 dsg od nowości 150 ps i całkiem żwawo się to zbiera, 8.6s do sety i 220 wyciąga katalogowe bez problemu. Tylko choro ustawiony jest sterownik skrzyni, zmieniający biegi na D niżej niż w dieslu. Do codziennego przemieszczania się wystarczy taki motor w zupełności i do autostradowej do 150 km/h prędkości. 1.5 tsi pewnie jest porównywalny osiągami, bo moc ta sama.
                                        oczywiście Laurina z tym silnikiem bym nie kupił....to chory pomysł...no i chyba jednak na dq200 bym się nie pisał też...
                                        Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          I to jest konkret. A jak SIII 1,4TSI sobie radzi z obciążeniem 4 osoby i bagaże na wakacje (bez boxu na dach)? Chociaż do tego zestawu jestem sceptycznie nastawiony. A co do konfiguracji L&K plus podstawowa benzyna jest to dziwne. Jeszcze mają w Lublinie L&K plus podstawowy diesel i manualna skrzynia biegów.
                                          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            On ma Style plus jakieś doposażenie. Mój brat mówi, że radzi sobie z obciążeniem na autostradzie to auto wystarczająco - jeździ tam 140/150. A z dwa razy byli w górach nim, bez boxa wprawdzie. A jeżdzą w 4, a nawet 5 osób...(bo ma 3 rosłych nastolatków za dzieciaki). Przejedź się tym 1.5, oceń.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              kylo76 przejedź się Octavią 1.5TSI demówką, tylko wsadź dwie osoby jeszcze ze sobą., Powinno to dać jakiś obraz jak zbierać się będzie Superb.
                                              Jak to ma być zdroworozsądkowy wybór to ten 1.5 wydaje się być ideałem.

                                              Ja wiem, że teraz ludzie na dźwięk słowa "diesel" dostają kołatania zwieracza, ale w dobrej cenie wydaje się być ten - Nie znaleziono strony. Przejeździłem tym silnikiem trochę w O3 i byłem bardzo zadowolony.
                                              Rafał

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Na słowo diesel drgawek nie dostaję. Jeździłem Superbem 1,5TSI w manualu po mieście (znajomy użyczył) no fajnie to jeździ. Chociaż wyposażenie chyba Ambition, to fajne autko. Ogólnie Superb to "związek z rozsądku" a nie z szaleństwa i zauroczenia. Zresztą w tej cenie konkurenci mają około 1,5l pojemności, 150KM i 250Nm. Z wyjątkiem Insigni GS i Talismana (200KM z 1,6), ale tego drugiego to się boję
                                                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Ja 1,5 TSI wogóle nie biorę pod uwagę, albo 2,0 TSI, albo ostatecznie diesel, ale 190 KM. Ze względu na DSG.
                                                  Marek

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X